Cześć! Dzisiaj recenzja, na którą pewnie wielu z Was czekało. Opowiem dzisiaj o tej książce, której czytanie przerwała mi ''Akademia Pana Kleksa", a jest to dokładnie ''Testament Bibliofila". Więc przejdźmy już do opisu. Emanuel Karski ekscentryczny architekt i miłośnik książek, zanim umarł, zostawił swoim dzieciom testament z zagadką. Kto rozwiąże zagadkę otrzyma spadek ojca. Rodzeństwo rozpoczyna pomiędzy sobą wyścig. Kto pierwszy odgadnie hasło i rozwiąże zagadkę dostanie spadek. Do gry włącza się detektyw Barber i jego czternastoletni asystent Omnibus. Okazuję się jednak, że o spadek zamierzają zawalczyć gangsterzy i rozliczyć w ten sposób stary dług z nieżyjącym już Karskim. Wszyscy są w niebezpieczeństwie. Kto znajdzie spadek? Dowiecie się po przeczytaniu książki. Książa należy do gatunku książek detektywistycznych, jest wciągająca i pełna wrażeń. W skali od 1 do 10 książkę oceniam na 9.
niedziela, 27 listopada 2016
piątek, 28 października 2016
15. AKADEMIA PANA KLEKSA.
Cześć, dzisiaj kolejna recenzja. Opowiem Wam o książce "Akademia pana Kleksa''. Ta książka była to jedna z moich lektur szkolnych. Bardzo lubię czytać, więc informacja o lekturze bardzo mnie ucieszyła, chociaż przez zadaną lekturę musiałem przerwać czytanie innej książki, którą zrecenzuję Wam jako następną. Przejdźmy więc do opisu książki. Pewien chłopak, który nazywał się Adam Niezgódka odstawał od rówieśników i nigdy nic mu się nie udawało. Wtedy rodzice zapisali go do Akademii pana Kleksa. Pan Kleks uczył w swojej Akademii niezwykłych rzeczy, sam miał też niezwykłe umiejętności. Adaś bardzo szybko poznał nowych kolegów w Akademii i przeżył z nimi ciekawe przygody. Dowiedział się wielu ciekawych rzeczy, poznał bajki, które sąsiadowały z Akademią. Książka jest pełna ciekawych zabaw i miłych doświadczeń. Czytanie jej sprawia dużo radości. W skali od 1 do 10 oceniam ją na 8.
niedziela, 2 października 2016
14. MARIUSZ CZERKAWSKI - ŻYCIE NA LODZIE
W tej recenzji chciałbym opowiedzieć Wam o książce, którą dostałem pod koniec trzeciej klasy od mojej mamy, a jest to książka "Mariusz Czerkawski - Życie na lodzie''. Jak wiecie z mojego profilu bardzo lubię hokej, więc domyślacie się, że mi się podobała. Chyba już was znudziło moje wprowadzenie, przejdźmy więc do opisu. Pewien chłopak urodzony 13 kwietnia w Radomsku, wychowanek klubu hokejowego GKS-Tychy Mariusz Czerkawski, bardzo lubił hokej. Jego przygoda zaczęła się od tego, że chodził z tatą na mecze GKS-Tychy. Hokej bardzo mu zaimponował. Zaczął więc trenować hokej w GKS-Tychy. Po pewnym czasie jego talent zaczął być dostrzegany i dostał propozycję ze Szwecji. Już jako 19 latek zadebiutował w szwedzkiej lidze. Pewnego razu został draftowany przez Amerykański klub Boston Bruins. Dzięki jego waleczności i wytrwałości udało mu się zagrać w NHL i stać się świetnym zawodnikiem. Teraz już skończył karierę i gra w golfa, ale nigdy nie zapomni swojej przygody z hokejem. Podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Minihokeja na lodzie w Tychach 2015, w którym miałem przyjemność uczestniczyć, spotkałem tam Mariusza Czerkawskiego i na pamiątkę tego spotkania mam zdjęcie z nim i jego autograf. Spotkanie wspominam bardzo miło. W skali od 1 do 10 książkę oceniam na 10.
niedziela, 11 września 2016
13. ZWIADOWCY KSIĘGA 2 - PŁONĄCY MOST
sobota, 3 września 2016
12. LEWY. CHŁOPAK, KTÓRY ZACHWYCIŁ ŚWIAT.
środa, 17 sierpnia 2016
11. PODRÓŻE GULIWERA - U LILIPUTÓW
wtorek, 7 czerwca 2016
10. DETEKTYW KWIATKOWSKI NA TROPIE - POJEDYNEK DETEKTYWÓW
W tej recenzji opowiem o książce ''Detektyw Kwiatkowski na tropie - Pojedynek detektywów". Młody detektyw zauważa swojego sobowtóra. Sobowtór Kwiatkowskiego bada sprawy na tej samej dzielnicy.W końcu dochodzi do pojedynku detektywów. Znajdują w gazecie sprawę do rozwiązania i rywalizują kto pierwszy ją rozwiąże. Polecam ją tym, którzy lubią książki łatwe do czytania. Książka jest humorystyczna.W skali od 1 do 10 oceniam ją na 8.
poniedziałek, 2 maja 2016
9. ZWIADOWCY KSIĘGA 1 - RUINY GORLANU
środa, 20 kwietnia 2016
8. DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA
wtorek, 19 kwietnia 2016
7. POJEDYNEK DETEKTYWÓW
W tej recenzji opowiem o książce Pojedynek Detektywów. Książka opowiada o młodym matematyku Arturze Burskim, który z zawodu jest nauczycielem. Pewnego razu dostaje on od szefa agencji detektywistycznej propozycje wzięcia udziału w pojedynku detektywów. Wyjeżdża do Oporowa, gdzie mieli zapewniony nocleg na zamku. Artur spotkał tam kilku zawodowych detektywów, pisarkę i jasnowidza, którzy również przystąpili do pojedynku detektywów. Zadaniem detektywów było rozszyfrowanie tabliczki z tajemniczym kodem, na której zapisane było, gdzie znajduje się skarb Kościoła Mnichów, który przeor Gabriel schował przed najazdem Szwedów. Do gry włączają się też przestępcy, którzy mają broń i potajemnie pomagają pisarce w odnalezieniu skarbu. Nie wszyscy grają fair - rozpoczyna się niebezpieczna gra. W skali od 1 do 10 oceniam książkę na 9.
środa, 13 kwietnia 2016
6. MAŁY POWSTANIEC
środa, 30 marca 2016
5. MESSI - MAŁY CHŁOPIEC, KTÓRY STAŁ SIĘ WIELKIM PIŁKARZEM
W tej recenzji opowiem o książce "MESSI mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem". Mały Leo Messi ma ogromny talent do gry w piłkę, ale to nie wystarczy. Trzeba ćwiczyć. Babcia Celia zapisuje Leo na jego pierwszy trening. Wszyscy są zachwyceni grą chłopaka. Leo zmaga się różnymi trudnościami, ale udaje mu się osiągnąć to co chcę. Książka jest trochę wciągająca, uczy nie poddawania się i dążenia do celu.Polecam ją fanom Leo i piłki nożnej. W skali od 1 do 10 oceniam ją na 5.
wtorek, 29 marca 2016
4. MINECRAFT PRZYGODY PORTAL - DROGA BEZ POWROTU
czwartek, 24 marca 2016
3. ELEMENTIA KRONIKI - KSIĘGA PIERWSZA - WALKA O SPRAWIEDLIWOŚĆ
środa, 23 marca 2016
2. FINN NIEUJARZMIONY
W tej recenzji opowiem o książce "Finn nieujarzmiony".
Byli sobie trzej przyjaciele, których rodzice wyjechali na urlop i przez nieporozumienie zostawili swoje dzieci same w domu na 3 tygodnie. Przyjaciele postanawiają zaszaleć. Tworzą w ogródku własne państwo dziecięcych zabaw i szaleństw - Innolandię. Niestety dopiero po przyjeździe rodziców dostrzegają w domu tapetę więzienną, przeniesione meble do domku na drzewie, wydaną lewą kasę ojca. Kończy się to potwornym szlabanem.
Uważam, że książka jest pełna humoru, zabawna i opowiada o szalonych przygodach dzieci. Polecam ją osobom, które lubią się pośmiać. Książkę oceniam w skali od 1 do 10 na 10.
wtorek, 22 marca 2016
1. CHŁOPCY Z PLACU BRONI
W tej recenzji opowiem o książce "Chłopcy z Placu Broni".
Akcja rozgrywa się na Węgrzech i opowiada o chłopcach z gimnazjum, którzy założyli dwie organizacje walczące o Plac Broni. Pomimo, że te dwie organizacje walczyły przeciwko sobie, odnosiły się do siebie z szacunkiem i honorem.
Akcja rozgrywa się na Węgrzech i opowiada o chłopcach z gimnazjum, którzy założyli dwie organizacje walczące o Plac Broni. Pomimo, że te dwie organizacje walczyły przeciwko sobie, odnosiły się do siebie z szacunkiem i honorem.
Książka jest łatwa do zrozumienia, przyjemnie się ją czyta, wyciąga się z niej wzorce takie jak honor przyjaźń i szacunek. Książka uczy niepoddawania się i dążenia do celu. W książce jest trochę akcji, w niektórych momentach jest dynamiczna w innych spokojna. W skali od 1 do 10 stawiam ocenę 8. Polecam tą książkę, bo jest przejmująca.
Subskrybuj:
Posty (Atom)